Ο Γιώργος Γιακουμάκης συνεχίζει να εντυπωσιάζει στο Μεξικό με την Κρουζ Αζούλ

AP

Ο Γιώργος Γιακουμάκης συνεχίζει να κάνει αίσθηση και στο Μεξικό, μετά την επιτυχία του στις ΗΠΑ και το MLS! Ο Έλληνας επιθετικός έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην ανατροπή της Κρουζ Αζούλ, η οποία κέρδισε με 2-4 στην έδρα της Πατσούκα.

Αν και η ομάδα του βρέθηκε πίσω στο σκορ, δέχοντας δύο γκολ στο 12′ και στο 42′, ο Γιακουμάκης ανέλαβε δράση. Στο 45′ σημείωσε το 1-2 και στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, στο 55′, ισοφάρισε. Συνέχισε να βοηθά την ομάδα του, δίνοντας ασίστ στον Φαραβέλι, ο οποίος έκανε το 2-3, και τελικά ο Σεπούλβεδα διαμόρφωσε το τελικό 2-4 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με πέντε γκολ σε οκτώ συμμετοχές και τρεις ασίστ, ο Γιακουμάκης έχει συνεισφέρει σημαντικά στην πορεία της ομάδας του, που βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με +4 από τη δεύτερη Τολούκα.

Πηγή: ethnos.gr