Η Τότεναμ Θριαμβεύει Στο Ολντ Τράφορντ Με Επικράτηση 3-0 Επί Της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

AP

Η ομάδα της Τότεναμ πραγματοποίησε μία εντυπωσιακή εμφάνιση στο Ολντ Τράφορντ, διαλύοντας τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με σκορ 3-0 στην 6η αγωνιστική της Premier League. Κυριάρχησαν από την αρχή στον αγώνα, με τον Τζόνσον να ανοίγει το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι Κόκκινοι Διάβολοι αντιμετώπισαν σοβαρά προβλήματα, καθώς στο 42′ αποβλήθηκε ο Μπρούνο Φερνάντες, γεγονός που τους δυσκόλεψε ακόμη περισσότερο. Στην επανάληψη, οι παίκτες της Τότεναμ διεύρυναν την υπεροχή τους, με γκολ του Κουλουσέφσκι στο 47′ και του Σολάνκε στο 77′, ολοκληρώνοντας την επιβλητική νίκη τους.

Σε άλλα αποτελέσματα της αγωνιστικής, ο Λίαμ Ντέλαπ διακρίθηκε στο ματς της Ιπσουϊτς με την Αστον Βίλα. Ο Ντελάπ άνοιξε το σκορ νωρίς στο 8′, όμως η ομάδα του Μπέρμιγχαμ αντέτεινε και ισοφάρισε με τον Ρότζερς στο 15′. Στη συνέχεια, ο Γουότκινς έβαλε την Αστον Βίλα μπροστά στο σκορ με 2-1 στο 32′, αλλά η Ιπσουϊτς αντέδρασε στην επανάληψη, με τον Ντελάπ να ισοφαρίζει 72′ και να χαρίζει έναν πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του.

Πηγή: ethnos.gr